2007. Május 22., Kedd, 09:00 óra, Városháza tanácskozó terme: nyilvános ülés

Lehetőségek
Mentés saját gépre:
Előterjesztés letöltése
Az eredeti dokumentumot - a gyorsabb letölthetőség érdekében - zip formátumba tömörítve tettük letölthetővé.
A zip formátumú állományok megnyitásához használja a WinZip programot, amit közvetlenül letölthet innen.
Off-line olvasás:
Előterjesztés nyomtatása
Kapcsolódó anyagok
Mi tartozik még az előterjesztéshez:
Mellékletek olvasása
Melléklet
Az ülés beharangozója:
Meghívó olvasása
Miről volt szó az ülésen:
Előterjesztések olvasása
1. - A parkolási rendről szóló 5/2001. (IV. 1.) valamint a történelmi belváros gépjármű-közlekedésének szabályairól szóló 35/2005. (XI. 1.) önkormányzati rendeletek mó-dosítása
2. - Az önkormányzat vagyonáról és a vagyonnal való gazdálkodás szabályairól szóló 1/2007. (II. 2.) önkormányzati rendelet módosítása
3. - Beszámoló a Kőszegi Városüzemeltető Kht. 2006. évi tevékenységéről
4. - Beszámoló a Kőszegi Városüzemeltető és Kht. Felügyelő Bizottságának 2006. évi munkájáról
5. - Hétforrás program – Kőszeg turizmusának értékelő összegzése és fejlesztési kon-cepciója
6. - Beszámoló a 475. ostromévfordulóra való megemlékezés előkészületeiről
7. - A Szent Imre templom felújításának támogatása
8. - A 2007. évi vagyonhasznosítási koncepció módosítása
9. - Az Elámen Rt.-vel kötött szerződés óta eltelt időszak tapasztalatai
10. - Kőszeg Város Idősügyi Tanácsának létrehozása
11. - A Szociális Gondozási Központ alapító okiratának módosítása
12. - A kulturális intézmények továbbképzési terve
13. - Az Idősek Gondozóháza építés és Hajléktalan szálló korszerűsítés beruházás fővál-lalkozói szerződésének a módosítása
14. - A CentArt Egyesület ajánlata
15.a - Elővásárlási jog törlése
15.b - A Rákóczi u. 95. alatti üres lakás értékesítése
15.c - A Kossuth L. u. 13. alatti üres lakás hasznosítása
16. - A Jurisics-vár Művelődési Központ és Várszínház pályázata. (rendkívüli előterjesztés az SZMSZ-ről szóló 8/2007. (IV. 1.) rendelet 33. § (1) bekezdése alapján)
17. - Jelentések a 2007. május 22-i ülésre
8. napirendi pont:
A 2007. évi vagyonhasznosítási koncepció módosítása

ELŐTERJESZTÉS
Kőszeg Város Önkormányzatának Képviselő-testülete
2007. május 22-i ülésének
8. napirendi pontjához




Tisztelt Képviselő-testület!


35/2007. (II. 27.) számú határozatával a képviselő-testület döntött a 2007. évi vagyongazdálkodási koncepció elfogadásáról. Ezen dokumentum alapvető fontosságú az önkormányzati vagyonnal való felelős gazdálkodás, a döntések szakszerű és megalapozott előkészítése és meghozatala érdekében, mind a képviselő-testület és a bizottság, mind a hivatal számára, hiszen az adott évre meghatározza a döntéshozó mozgásterét a vagyongazdálkodásban.

Az elfogadás óta eltelt idő alatt felmerültek gyakorlati problémák, melyek orvoslása érdekében szükségessé vált a koncepció módosítása, melyet a Városfejlesztési, Vagyonügyi és Környezetvédelmi Bizottság egyhangú szavazással rendelt el. Ez a módosítás nem jelenti a koncepció felülvizsgálatát, inkább csak "technikai" jellegű változtatásokat tartalmaz:

- A koncepció elfogadásához készített szöveges előterjesztés tartalmazta a vagyongazdálkodás fő irányelveit, azonban ez magába a koncepcióba nem került bele.

- Az ingatlanok hármas felsorolása – eladható, egyedi döntés alapján eladható, nem eladható – ingatlan-csoportonként külön-külön táblázatokban történt. A könnyebb átláthatóság érdekében célszerűbb három mellékletet képezni, amelyek értékesíthetőségi kategóriánként tartalmazzák az ingatlanokat, azon belül meghagyva természetesen az ingatlan-fajtánkénti felosztást is.

- A módosítás tartalmaz egy "negatív" felsorolást is, a termőföldek tekintetében. Mivel ezek felmérése és kategorizálása szinte lehetetlen, ezért Főépítész úr a Városfejlesztési, Vagyonügyi és Környezetvédelmi Bizottság elnökével és a rendezési terv készítőjével egyeztetve, a korábbi, 10/2004. (IV. 1.) számú vagyonrendelet 2. számú mellékletét alapul véve összeállította a városrendezési okból el nem idegeníthető földterületek listáját, amely az el nem idegeníthető ingatlanok között került tételes felsorolásra. Minden egyéb ilyen ingatlan egyedi döntés alapján értékesíthető, mikor a konkrét egyedi estben mérlegeli a döntéshozó az értékesítés mellett és ellen szóló érveket és hozza meg döntését.

Kérem a Tisztelt Képviselő-testületet, hogy a vagyongazdálkodási koncepció módosításáról a határozati javaslatban foglaltak szerint dönteni szíveskedjen.

Kőszeg, 2007. május 17.

A polgármester nevében:


Rimányi Krisztina s.k
a városfejlesztési és üzemeltetési osztály vezetője



HATÁROZATI JAVASLAT

1. Kőszeg Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a 35/2007. (II. 27.) Kt. határozattal elfogadott vagyongazdálkodási koncepciót az alábbiak szerint módosítja:

- A vagyongazdálkodási koncepció kiegészül a mellékelt "Vagyongazdálkodási irányelvek" című résszel,
- A vagyongazdálkodási koncepció mellékletei helyébe ezen határozat 1., 2. és 3. számú melléklete lép.

2. A képviselő-testület az "egyéb ingatlanok" egyedi döntés alapján történő értékesítését elrendeli, a vagyongazdálkodási koncepció 3. sz. mellékletében felsorolt ingatlanok kivételével.

Felelős: Huber László polgármester
Hivatali felelős: Rimányi Krisztina városfejlesztési és üzemeltetési osztályvezető
Határidő: Folyamatos

KŐSZEG VÁROS ÖNKORMÁNYZATA KÉPVISELŐ-TESTÜLETÉNEK
2007. ÉVI VAGYONGAZDÁLKODÁSI KONCEPCIÓJA
(elfogadva a módosított 35/2007. (II. 27.) Kt. határozattal)



Kőszeg Város Önkormányzata Képviselő-testülete az önkormányzat vagyonáról és a vagyonnal való gazdálkodás szabályairól szóló 1/2007. (II. 2.) önkormányzati rendelet 8.§-ában foglalt felhatalmazás alapján 2007. évre az alábbi vagyongazdálkodási koncepciót alkotja:

Vagyongazdálkodási irányelvek


1. Az önkormányzat tulajdonát képező ingatlanok idei évben értékesítésre kijelölt része a Kőszegi Városüzemeltető Kht-val történt egyeztetés után három kategóriába kerül besorolásra: eladásra javasolt ingatlanok, egyedi döntés alapján eladásra javasolt ingatlanok, és el nem idegeníthető ingatlanok. Ezen ingatlanok tételes felsorolását a koncepció 1., 2. és 3. számú melléklete tartalmazza.

Az eladásra javasolt lakások listájában azok a bérlakások szerepelnek, amely esetén az adott épületben csak 1-2 db önkormányzati (vagy jelentős kisebbségi tulajdon van), továbbá azok a lakások, amelyeket a kezelő környezeti, magas felújítási vagy egyedi körülmények alapján javasol, ide sorolandók még a műemléki környezetben lévő ingatlanok, amelynek felújítása jelentős költségekkel jár. Az eladásra javasolt helyiségek műszaki állapota rossz, hosszú ideje hasznosítatlanok és csak alacsony bérleti díjért hasznosíthatók.

Az egyedi döntés alapján eladásra javasolt lakások értékesítése városi szempontokat nem sért, az értékesítésére jogosult fórum várospolitikai, szociális, illetve egyéb szempontok szerint egyedi döntés alapján értékesítheti azokat. Egyedi elbírálás alapján értékesíthetők közé tartoznak azok a helyiségek, amelyek állapota szintén nem megfelelő, de eladásuk későbbi várospolitikai, városrendezési döntéseket akadályozna. Zártkertek, üdülő övezeti területek, az értékesítési tilalom alá nem eső mezőgazdasági területek, építési telkek mind egyedi elbírálás alapján kerülnének értékesítésre. A bérleti díjuk nagyon alacsony, évi 4-5 ezer Ft, amely a terület értékétől jelentősen elmarad.

Az eladásra nem javasolt lakások listájában azok az ingatlanok vannak felsorolva, amelyek értékesítése nem célszerű, mert állapotuk jó, magas bérleti díjbevételt hoznak, és kevés ráfordítást igényelnek, eladásuk kritikus szint alá csökkentené a lakásállományt és veszélyeztetné az önkormányzati feladatellátást, illetve ide tartoznak azok is, amelyek jogszabályi rendelkezések miatt nem idegeníthetők el (pályázati források felhasználásával épültek). Az eladásra nem javasolt garázsok között azok kerültek felsorolásra, amelyek eladása későbbi városrendezési célokat sérthet, vagy az adott terület sorsa bizonytalan. Az eladásra nem javasolt helyiségek kategóriájába tartoznak a jó állapotú, magas hozamú, frissen felújított, bérbeszámítással terhelt ingatlanok, amelyek várospolitikai szempontból hasznosak. Értékesítésük jelentős vagyonvesztéshez vezet és az eladásból befolyó összeg nem arányos a bérbevételből származó hosszú távú jövedelmekkel.

2. Tekintettel arra, hogy a Posztógyár területének rövid időn belüli hasznosítása jelentős vagyonbevételt eredményezne, javasolt a terület oly módon történő értékesítése, amely során az önkormányzat beleavatkozhat a hasznosítás módjába.

3. Építési telkek hiányában szorgalmazni kell a Rendezési Terv szerint erre alkalmas területek feltárását. A Gábor Áron utcai telkek tekintetében a gázszolgáltató nyilatkozata még nem került benyújtásra, amennyiben ez megküldésre kerül, úgy felgyorsítható a terület értékesítése. Az V. ütem esetében szorgalmazni kell a közműszolgáltatókkal az együttműködést.

4. Az úszótelkek értékesítésére vonatkozóan már korábban határozat született, ezek értékesítése csak a társasházak ilyen irányú szándéka alapján indulhat meg, mivel a szabályozási terv és telekosztás elkészíttetése a társasházakat terheli. Az úszótelkek tekintetében szükséges megvizsgálni az esetleges más módon történő hasznosítást, mint például garázsok építése, üzletek, egyéb célok. Javasolt a városképbe nem illő fa felépítményű bodegák és a hozzájuk tartozó terület hasznosítási módjának felülvizsgálata.

5. Az önkormányzati résztulajdonú társasházak közös helyiségei, amelyek a lakásfunkcióhoz nem szükségesek (padlástér, pince) és jelenleg kihasználatlanok, társasházi közgyűlést követően egyedi döntés alapján eladhatók.

6. A Városüzemeltető és Kommunális Szolgáltató Kht. telephelyeinek egy helyre történő telepítésére az ügyvezető dolgozzon ki alternatívákat, amelyre önkormányzati pénz nem használható fel. Szükséges mindenképpen a pazarló működtetés megszüntetése. Határidő: júniusi testületi ülés, felelős: a Kht. ügyvezető igazgatója.

7. A Városüzemeltető Kht-t ösztönözni kell arra, hogy minél jobban használja ki a vállalkozási lehetőségeit, gépparkját, kapacitását, az így szerezhető többletbevétel csökkentheti a működési költségeket. A gépeiket, berendezéseiket folyamatosan a célnak megfelelően kell karbantartani, kezelni, megújítani.

8. Szorgalmazni kell a Magyar Állam tulajdonában és a Kincstári Vagyoni Igazgatóság kezelésében lévő kőszegi ingatlanok minél jobb feltételekkel történő megszerzését.

8. Az értékbecslések tekintetében fontos, hogy az előterjesztett anyaghoz becsatolt szakvéleményhez mellékelve legyen az ingatlant bemutató fotómelléklet. Továbbá szükséges az értékbecslő és vagyonhasznosító konzultálása a kezelővel. Bármely ingatlan értékesítése csak a fennálló bérleti- és közműdíj tartozás kiegyenlítése után lehetséges.

9. A vagyonkoncepció folyamatos frissítést igényel a területek feltárásával egyidejűleg, illetve aktualizálandó a Kőszegi Városfejlesztő Kft által benyújtott fejlesztési tervekkel is.