Ifjúsági Triatlon Európa Bajnokság

Banyoles - Spanyolország 2023. július 20-23.

Hóbor Lehel a „B döntőbe” jutott be, ott 19. helyen végzett. Múlt héten rendezték az ifjúsági korcsoportnak a triatlon EB-t.

Egyesületünkből Hóbor Lehel került be a korosztályos válogatottba.
2023. július 20-án, csütörtökön rendezték az előfutamokat. A három előfutamból 9-9 versenyző és a következő legjobb három idővel rendelkező beérkező jutott az „A” döntőbe, az őket követő 30 idővel rendelkező versenyző a „B” döntőbe jutott. Lehel a 3. előfutamban indult, ahol jó úszást követően elöl ment ki kerékpározni. A második számban 4-en próbáltak eltekerni a mezőnytől, de végül csak minimális előnnyel (5-10”) sikerült leszállni, persze a többségnél jóval fáradtabban. A futáson sajnos sokkal gyorsabb volt a mezőny egy része, így Lehel a 14. helyen ért célba, ami „B” döntőt ért.
Pénteken rendezték az „A” és ”B” döntőket. A „B” döntőben Lehel ismét jól tudott úszni (mindkét futamot nézve a legjobb időt úszta), de a kerékpáron a teljes mezőny együtt ért a depóba, így ismét futóverseny lett a triatlonból. Lehel itt végül a 19. helyet szerezte meg.