Kőszeg Város Hivatalos Honlapja

XXVIII. HISTÓRIA FUTÁS

Historie Lauf-CERR-CUP

A KŐSZEGI OSTROM 479. ÉVFORDULÓJA TISZTELETÉRE 2011. SZEPTEMBER 11-ÉN KERÜL MEGRENDEZÉSRE A XXVIII. HISTÓRIA FUTÁS. 14.00 és 17.00 órak özött ingyenes egészségügyi szűrés a Fő téren Kőszeg Város Önkormányzata támogatásával. 15.00 órától Kőszeg Város Fúvószenekara térzenéje. A rendezvény ideje alatt bemutatót tart a Kőszegi Fitt-Box Egyesület.

Letöltések
XXVIII. História Futás
A VERSENY KATEGÓRIÁI, RÉSZTVEVŐI

I. kategória: 1532 m-es utcai távú tömegverseny
Rajthely: Fő tér
Rajt: 15.00
Cél: Fő tér
Útvonal: Fő tér-Várkör-Gyöngyös utca-Árpád tér-Pék utca-Károly Róbert tér-Várkör-Fő tér
Nevezés: Igazolt és aktív versenyzők kivételével mindenki indulhat, aki a rajtnál megjelenik és rajtlappal rendelkezik. Rajtlapok vásárolhatók a rajthelyenNevezési díj: 100.-Ft
Díjazás: Az 1-3. helyezett nők és férfiak részére oklevél és tárgyjutalom

II. kategória: kb. 500 m utcai táv a PICI korcsoportnak, kb. 1250 m-es utcai táv ( 1 kör ) I-II. korcsoport és a III.-IV.-V.-VI. korcsoportos leányok
kb. 2500 m-es táv ( 2 kör ) III.-IV.-V.-VI. korcsoportos fiúk
Rajthely: Fő tér (PICI Várkör - Pék u. kereszteződés)
Rajt: -13.15 –PICI, -13.30-I. kcs.; -13.45-II. kcs., -14.00-III. kcs.; -14.15-IV. kcs.; -14.30-V.-14.45 VI. kcs.
Cél: Fő tér
Útvonal: Fő tér – Várkör – Országzászló – Várkör - Károly Róbert tér – Várkör - Fő tér
Nevezési díj: 200.-Ft
Nevezés: Az évben érvényes Cerr-Cup korcsoportok szerint, a Jurisics – vár Művelődési Központ és Várszínház irodájában, szeptember 6. – szeptember 8. között 8-16 óráig, illetve e-mailben a jurisics@koszeg.hu címen, rendkívüli esetben szeptember 11-én 10.00 és 12.00 óra között a Fő téren található Nevezési Irodában.
Díjazás: Korcsoportonként az 1-3. helyezett leányok és fiúk részére oklevél és tárgyjutalom

III. kategória: 9.000 m-es utcai táv, Kőszeg város utcáin
Rajthely: Fő tér
Rajt: -15.30 órakor
Cél: Fő tér
Nevezési díj: 2.000.-Ft
Nevezés: Szeptember 11-én a Fő téren található Nevezési Irodában, 10.00 és 13.00 óra között
Rajtszám kiadás: Szeptember 11-én nevezéskor (parkolás a vár mögött a Károly Róbert téren, vagy a Kossuth utca 3-nál, a piacnál)
Útvonal: Fő tér - Várkör- - Gyöngyös utca- Árpád –tér - Pék utca - Károly Róbert tér - Várkör-Hunyadi utca - Park utca - Temető utca - Rákóczi utca - Fő tér, 3 kör

Korcsoportok:
nők - W férfiak - M
I: 1993 vagy később születettek 1993 vagy később születettek
II: 1976 – 1992 1976 – 1992
III: 1975 – 1961 1975 – 1961
IV: 1960. vagy előbb születettek 1960. vagy előbb születettek

Díjazás: A korcsoportok első helyezettjei részére oklevél és tárgyjutalom;
a női és férfi abszolút 1. helyezettek elnyerik a História-kupát és bruttó 50.000.-Ft
pénzdíjban részesülnek, a 2. helyezettek 2 személyes-3 napos meghívást kapnak a kőszegi Írottkő Szállodába (amely csak a SZÁLLÁST tartalmazza!!!), a 3. helyezettek értékes tárgyjutalomban részesülnek; a legjobb kőszegi versenyző (Stettner Imre vándordíj) részére különdíj. Pénzdíj kifizetése számlával, illetve az adó jogszabályoknak megfelelően, a szükséges dokumentumok – esetleg számla - bemutatásával!
Eredményhirdetés: Mindhárom kategóriában a III. kategória beérkezését követő 1 óra múlva a Fő téren.
Egyéb: Orvosi igazolás nem szükséges, a versenyen mindenki a saját felelősségére indul.
Öltözési és fürdési lehetőséget a III. kategória résztvevőinek, a Bersek Iskolában (Táncsics u. 18.) biztosítunk. A városközpontba az első versenyszám előtt 1 óráig lehet gépkocsival behajtani, mert utána a rendőrség folyamatosan lezárja a verseny útvonalának utcáit.

INFORMÁCIÓ
Jurisics-vár Művelődési Központ és Várszínház,
Postacím: 9731 Kőszeg, Pf. 51, székhely: Jurisics tér 15/b
Telefon: 94/360-113; Fax: 94/563-244
E-mail: jurisics@koszeg.hu; Homepage: www.koszeg.hu; www.cerr-cup.eu

A HISTÓRIA FUTÁS (III. kategória) eddigi győztesei:
1984. Jankó Ilona (Ajkai Alumínium) Jenkei András (Vasas SC)-Szendrei Sándor (Honvéd)
1985. Hardi Éva (Rába ETO) Kerékjártó István (Újpesti Dózsa)
1986. Rácz Katalin (Újpesti Dózsa) Kőszegi Zoltán (Újpesti Dózsa)
1987. Veréb Rudolfné (DVTK) Káldi Zoltán (Újpesti Dózsa)
1988. Barócsi Heléna (Újpesti Dózsa) Kőszegi Zoltán (BVSC)
1989. Őzéné Sipka Ágnes (Ikarusz-Sz.fehérvár) Berkovics Imre (Haladás VSE)
1990. Farkas Ágota (Kaposvári Építők) Szabó Zoltán (Budapesti Építők)
1991. Farkas Ágota (Hunyadi SE-Sz.fehérvár) Szabó Zoltán (Szuper Marathon Futóklub)
1992. Farkas Ágota (Hunyadi SE-Sz.fehérvár) Lantos Zoltán (BEAC-MAFC)
1993. Földingné Nagy Judit (Győri Dózsa) Berkovics Imre (VEDAC)
1994. Halász Tímea (Tanárképző, Sz.hely) Stépán Zsolt (UTE SAAB)
1995. Dóczi Éva (Veszprém) Kollár Csaba (Budapest)
1996. Koltavári Sarolta (Haladás VSE) Maros Ervin (Kőszegi SE)
1997. Kálovics Anikó (Haladás) Szemán János (VEDAC)
1998. Kálovics Anikó (Haladás) Stépán Zsolt (Honvéd)
1999. Zsiga Tímea (Haladás) Horváth Béla (Hunyadi , Szfehérvár)
2000. Zsiga Tímea (Haladás) Stépán Zsolt (BVSC)
2001. Kálovics Anikó (Haladás-Perfect Média) Molnár Tibor (BVSC-Kufner)
2002. Kálovics Anikó (Haladás-Perfect Média) Zatykó Miklós (Vasas Human Soft)
2003. Kovács Ida (Vedac) Zatykó Miklós (Vasas Human Soft)
2004. Kálovics Anikó (Haladás-Perfect Média) Zatykó Miklós (Vasas Human Soft)
2005. Mizsér Fruzsina (Vasas) Serfőző Sándor (Micro SC)
2006. Takács Andrea (Vasas Human Soft) Csillag Balázs (AAC Szekszárd)
2007. Gyurkó Fanni (Vasas Human Soft) Benedek Zsolt (Békéscsabai AC)
2008. Mizsér Fruzsina (Vasas HumanSoft) Erkolo Ashenafi (Békéscsabai AC)
2009. Kálovics Anikó (Cover-Mapei) Zatykó Miklós (Vasas)
2010. Kálovics Anikó (Zalaszám-ZAC) Kovács Tamás (Veszprém)

XXVIII. HISTÓRIA FUTÁS
Kőszeg, 2011. szeptember 11.


A II. KATEGÓRIA IDŐRENDJE

13.15. PICI – korcsoport (Várkör - Pék u. kereszteződés) – 500 m
13.30 óra I. korcsoportos leány 1 kör és fiú 1 kör
13.45 óra: II. korcsoportos leány 1 kör és fiú 1 kör
14.00 óra: III. korcsoportos leány 1 kör és fiú 2 kör
14.15 óra: IV. korcsoportos leány 1 kör és fiú 2 kör
14.30 óra: V-VI. korcsoportos leány 1 kör és fiú 2 kör


KORCSOPORTOK
A CERR-CUP SZERINT


PICI- 2004., vagy később születettek
I. korcsoport: 2002-2003-ben születettek
II. korcsoport: 2000-2001-ben születettek
III. korcsoport: 1998-99-ben születettek
IV. korcsoport: 1996-97-ben születettek
V. korcsoport: 1994-95-ben születettek
VI. korcsoport: 1992-93-ban születettek

XXVIII. HISTORIE LAUF
CERR-CUP
ZU EHRE DES 479. JUBILÄUM DER BELAGERUNG IN KŐSZEG

11. September 2011
Die Kategorien und Teilnehmer des Wettkampfs


I. Kategorie: 1532 Meter Massenlauf
Startplatz: Hauptplatz
Start auf das Geläute (15.00)
Ziel: Hauptplatz
Route: Hauptplatz – Burgring – Gyöngyös Str. – Árpád Platz – Pék Str. – Róbert Károly Platz – Burgring - Hauptplatz
Nominierung: ausser verpflichteter und aktiv Sportler kann jederman starten, die beim Start eine Startkarte haben. Startkarten kann man bei den Startplätzen oder in Városkapu Buchhandlung (zwischen 6-9. September 08.00 – 16.00 Uhr) oder an Ort und Stelle kaufen.
Nominierungspreis: 100.-Ft
Preise: für die ersten 3 Platzierungen sind das Urkunden und Dingspreise

II. Kategorie: 500 Meter für KNIRPSE Altersklasse,
1250 Meter (1 Rund) für I. und II. Altersklasse und für die Mädchen in den III.-IV.-V. Altersklasse
2500 Meter (2 Runde) für die Jungen in den III.-IV.-V. Altersklasse
Startplatz: Hauptplatz (für die KNIRPSE Altergruppe, Kreutzung am Burgring und der Schneller Strasse)
Start: 13:15 – KNIRPSE, 13:30-I.AK; 13:45-II. AK; 14:00-III.AK; 14:15-IV. AK; 14:30-V.-VI. AK.
Ziel: Hauptplatz
Route: Hauptplatz – Burgring – „Landsflag” – Burgring – Róbert Károly Platz – Burgring - Hauptplatz
Nominierung: Altersklasse nach dem 2010-2011 Schuljahr
Nennen kann man im Jurisics-Burg Kulturzentrum und Burgtheaters Büro(06.09.2011 bis 10.09. 2011, 8.00-16.00 Uhr) oder am 11. 09. zwischen 10-13 Uhr.
Nominierungspreis: 200.-Ft
Preise: nach den Altersklassen, Mädchen und Jungen bekommen für die ersten 3 Platzierungen Urkunden und Dingspreise.

III. Kategorie: 9.000 Meter, auf den Strassen des Kőszeg
Startplatz: Hauptplazt
Start: um 15.30 Uhr
Ziel: Hauptplatz
Route: Hauptplatz – Burgring – Gyöngyös Str. – Árpád Platz – Pék Str. – Róbert Károly Platz – Burgring – Hunyadi Str. – Park Str. – Temető Str. – Rákóczi Str. – Hauptplatz; 3 Runden
Nominierung: am 11. 09. zwischen 10.00-13.00 Uhr am Hauptplatz
Die Startnummern kann man bei der Nominierung übernehmen.
Parkierungsmöglichkeiten: Róbert Károly Platz oder Kossuth L. Strasse, (neben den Marktplatz)
Nominierungspreis: 2000.-Ft



Altersklasse:
Frauen Männer
I. die sind im Jahre 1993 oder danach geboren worden
II. 1976 - 1992 1976 - 1992
III. 1975 – 1961 1975- 1961
IV. die sind im Jahre 1960 oder früher geboren worden


Preise: für die ersten 3 Platzierungen sind das Urkunden und Dingspreise: Die absolut Ersten bei den Frauen und bei den Männer bekommen den Historie Lauf Pokal und gewinnen noch 50.000.-Ft. Für die zweite Platzeirung bekommt man eine Einladung für 2 Personen für ein Wochenende in der Hotel Írottkő (der beinhaltet nur die Unterkunft!!!). Die Dritten bekommen wertvolle Dingspreise. Der beste kőszeger Sportler bekommt ein Sonderpreis (Imre Stettner Wanderpreis). Der Geldpreis wird mit der Rechnung nach der Rechtsordnung bezahlt. Die erste 100 Wettkämpfer bekommen ein T-Shirt.
Ergebnisverkündigung wird in alle drei Kategorien in der Hauptplatz um 17.30 Uhr sein.
Sonstiges: Bestätigung von dem Arzt ist nicht nötig, jeder trägt für sich selbst die Verantwortung. Kleidung- und Bademöglichkeiten sind für die Teilnehmer der III. Kategorie in Bersek Schule, in der Nӓhe dem Ziel erreichbar. In das Stadtzentrum kann man bis 12.45 Uhr einfahren, nacher sperrt die Polizei die Strassen wegen des Wettkampfes.


Information:
Kulturzentrum und Burgtheater Jurisics-Burg
H-9730 Kőszeg, Rajnis Str. 9.
Tel: 003694-360-113
Fax: 003694-563-244
E-mail: jurisics@koszeg.hu
Web: www.koszeg.hu






XXVIII. HISTORIE LAUF
Kőszeg, 11. september 2011.

DIE ZEITFOLGE DES II. KATEGORIES
13:15 Uhr KNIRPSE Altersklasse
13:30 Uhr I. Altersklasse J-M
13:45 Uhr II. Altersklasse J-M
14:00 Uhr III. Altersklasse J-M
14:15 Uhr IV. Altersklasse J-M
14:30 Uhr V-VI. Altersklasse J-M

DIE ALTERSKLASSE DES 2011/2012. SCHULJAHRS
KNIRPSE AK. die sind im Jahre 2003 oder danach geboren worden
I. AK. 2002-2003 geborene
II. AK 2000-2001 geborene
III. AK 1998-99 geborene
IV. AK 1996-97 geborene
V. AK 1994-95 geborene
VI. AK 1992-93 geborene

M.: Mädchen, J.: Junge