UP, Serdülő, Gyermek és Sprint Duatlon Országos Bajnokság Mix-váltó Duatlon Országos Bajnokság

Hóbor Zalán magyar bajnok!

Balatonbogláron zajlott 2024. április 27-28-án a verseny. Eredmények a bővítményben.

Hóbor Zalán a versenyt megnyerve felnőtt Magyar Bajnok lett. A junior korcsoportban a lányoknál Kulcsár Amira magyar bajnoki címet szerzett, a fiúknál Medvegy András ezüstérmet nyert. Az UP2-es fiú és a Serdülő lány csapatunk bronzérmet szerzett. A vasárnapi Mix-váltó Országos Bajnokságon ezüstérmet szerzett az UP2-es csapatunk. A hétvégén vettünk részt, a Duatlon Országos Bajnokságon, Balatonbogláron. Az eddigi legeredményesebb duatlon OB szereplést hozta össze a kőszegi csapat! A Gyermek korcsoport futamaival kezdődött a szombati nap. Itt a fiúk futamában voltunk érdekeltek. Kovács Levente mindössze pár másodperccel maradt le a dobogóról, 4. (79 induló közül) helyen ért célba, Vincze Márton 45., Dán Ábel pedig 48. lett. Csapatban a fiúk a 6. helyezést szerezték meg. Ez után a serdülők futamai következtek. Itt minden versenyzőnk idén váltott korosztályt. A lányoknál Hóbor Enikő a 9. (56 indulóból), Jelencsics Alíz 24., Ürmös Panka a 26. helyen ért célba, a fiúknál Gurisatti Péter a 11. (74 versenyzőből) lett. A három lány csapatban a dobogó 3. fokára állhatott az összesített időeredményük alapján. Dél körül az Újonc 1 és Újonc 2 korcsoport futamaira került sor. Itt a fiú futamokon indult versenyzőnk. Az Újonc 2-es futamban Gaján Péter 13. (49.), Gurisatti Ádám 19. Tislerics Mihály 32. helyezést ért el. A fiúk csapatban éppen lemaradtak a dobogóról, 4. helyet szereztek. Délután a sprint táv (5km Futás – 20km Kerékpár – 2,5km Futás) futamaival folytatódott a verseny. Először a női futam rajtolt el – egy futamban a női sprint távú mezőny. Kulcsár Amira az összetett verseny 4. helyén célba érve (110) a junior korcsoportban Magyar Bajnoki címet szerzett (18), Stumpf Anna itt 10. lett. A felnőttek mezőnyében Medvegy Nóra és Pillisz Réka is szép egyenletes teljesítményt nyújtott. Ez után a délutáni férfi összevont futamban voltunk érdekelve, itt Hóbor Zalán első éves felnőttként képviselte egyesületünket, míg Medvegy András, Hóbor Lehel és Laki Barnabás juniorként állt rajthoz, Hóbor Álmos pedig ifiként először indult együtt a felnőtt korosztállyal. Zalán végig irányítva a versenyt az első futáson kissé elfutott a mezőnytől, majd a kerékpárra váltáskor az első összeálló csapattal ötödmagával tekerte végig a távot, a befejező futáson a pálya emelkedős részének elején ellépett a még vele futóktól és ezt az előnyét már megtartva nyerte meg a versenyt. A junior fiúk közül Medvegy András az első futáson még az elsőkkel tartotta a tempót, a kerékpáros váltásnál maradt le a Zalánnal tekerőkről. A kerékpározást az első nagyobb üldöző bolyban teljesítette, majd innen egy nagyszerű 2. futást produkálva (csak Zalán futott nála jobbat) Junior ezüstérmesként az abszolút 8. helyen ért célba. A junioroknál Laki Barnabás 7., Hóbor Lehel 9. lett. Az ifjúsági korcsoportban Hóbor Álmos a 21. (51) helyen ért célba. A fiúk az UP2-es korosztályban 3. helyezést szereztek csapatban (Medvegy András, Laki Barnabás és Hóbor Lehel). Vasárnap a Mix-váltók versenyeivel folytatódott a Duatlon Országos Bajnokság. Itt három váltóval voltunk érdekeltek. Mindegyik csapatunk nagyon szépen teljesített, az UP2-es csapatunk Országos Bajnoki ezüstérmekkel térhetett haza. A kisebbek futamában a Serdülő váltó (Gurisatti Péter – Hóbor Enikő – Kovács Levente – Jelencsics Alíz) az 5. (19 váltó közül) helyezést szerezte meg. A nagyok futamában az UP 2-es korosztályban a Medvegy András – Kulcsár Amira – Hóbor Lehel – Stumpf Anna összeállítású csapatunk ezüstérmet szerzett (16). A felnőtt váltónk tagjai még mind tanulnak. Közülük 3-an felsőoktatási intézményben, Barni pedig még középiskolában. Ráadásul Réka még teljes állásban dolgozik is mellette, így kifejezetten szép a 7. (20) hely a csapatnak. Összességében egy nagyon jól sikerült versenyről számolhattunk be, reméljük, hogy az idei évben még sok szép eredményt tudnak elérni versenyzőink. eredmények: https://sportorigo.com/HU/5/Rajtlistak-Eredmenyek/339/X-BUI-Duatlon-Orszagos-Bajnoksag-Diakolimpia https://triatlon.hu/triathlon_results/x-bui-duatlon-utanpotlas-es-sprint-orszagos-bajnoksag/ https://triatlon.hu/triathlon_results/x-bui-duatlon-mix-valto-orszagos-bajnoksag/ https://www.evochip.hu/eredmenyek/ képek: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Ftriatlon.hu%2Ftriathlon_results%2Fx-bui-duatlon-utanpotlas-es-sprint-orszagos-bajnoksag%2F%3Ffbclid%3DIwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1LU3EWlcC0K4yNKBTROecUax9fv47noYiD1BlRlERasXohN0-t-ZnfDQI_aem_Ac0QSpD1B5zzkAaC4rVoGgNhcGZoLFA3GSCOvwFl9wL--AYo5EyqSNherPYd3oGx_9tubkeBNZyi-3mTzVxEvRqo&h=AT193lXwKF0FKRLYUzoMtl7hAXtyasupiN9iYYJW_UrWdgQSc6jjb57oPtU9eR9MqkJjUi1UUVVx1htKllCum-w2w6aWT0zC5nuZfDY_9wmLKdJubmR5y-3_GUj8iwg--L1m&__tn__=-UK-R&c[0]=AT2sS8M0GPsdY3RNuWyeHuXbvx0N__6GoYojXiXpQJAtR1GdS-gt816lqyOAUG4zJABWZZCzZWFgPbBosTJ4flAlfoQzOlduH6I69tOI2EGzVLMMYpHcTn95j_BLz37tfFIQ2XVLF6H1DHk37f9P8Z-IcFhIoYdjMxtz-jZeOyfTEaF-xE1lKdhkOjYCwP-O1QihZXf4b7ybB5PuJeJJdjWfo2olyqHB796W Kőszeg, 2023. 05.01. Hóbor Péter