Kőszegi Triatlon

Debrecen Sport XXI. Aquatlon Országos Döntő

2015. május 10-én rendezték a sok kőszegi fiatal részvételével zajlott sportversenyt. Eredmények, beszámoló a bővítményben.

2015. május 10.

Eddig még nem utaztunk versenyre ilyen messzire, de így is jelentős csapattal vettünk részt az országos döntőn. Az időjárás az előző napi előrejelzések után valamivel kedvezőbb volt, ezt elsősorban a II. korcsoportos lányok nem vették észre, hiszen az ő futásuk alatt szakadt a leginkább az eső, később még rá-rákezdett, de az intenzitása már csökkent.
A futamok az aquatlon versenyek szokott menetrendjében a legkisebbek úszásával kezdődött, a tíz sávos 50m-es medencében pályánként ketten, azaz futamonként húszan rajtoltak, majd az úszó időeredmények alapján kerültek beosztásra a gyerekek a futó számra. Az úszás időmérés hagyott kívánnivalót maga után, volt és még lett volna mit javítaniuk maguk után a rendezőknek.
A legkisebbeknél a fiúk futamában voltunk érdekeltek, mindegyik indulónk nagyon szépen teljesített. Itt Horváth Barnabás a legjobb futóidőt, Hóbor Lehel pedig a 4. legjobb úszóidőt produkálta. Horváth Barnabás az 5. helyet szerezte meg, míg csapatban a fiúk (Horváth Barnabás, Hóbor Lehel, Laki Barnabás, Kiss Gábor és Medvegy András) a 2. helyet szerezték meg.
A II. korcsoportban a lányoknál Fekete Kata, míg a fiúk egyaránt egyenletes teljesítményt nyújtottak (a fiú csapat 5. helyezést szerzett).
A III. korcsoportban Schwahofer Balázs 6. helyezésével (4. futóidővel) valamint Thaler Levente nagyon szép versenyzésével (magához képest a mieink közül ő lepett meg a leginkább pozitív értelemben) a fiú csapat (Nyul Marcellal kiegészülve) 5. helyezést ért el, míg a lányok a 7. helyet szerezték meg.
A IV. (serdülő) korcsoportban a lányoknál (Pillisz Réka, Pósfalvi Dalma, Marton Emese és Varga Kitti révén) voltunk csapatban is érintve, itt a lányok egyenletes teljesítményének köszönhetően Bajnoki Címet szereztek!
Debrecenből késő estére értünk haza fáradtan, de eredményekkel, élményekkel gazdagodva, így kezdtünk neki a következő hétnek.
A következő bő egy hónapban szinte minden héten versenyekre járunk a magyar és nemzetközi ranglista versenyekre, így van feladatunk bőven.