Királyi Városnap
kitüntetettek
November 6-án az alábbi kitüntetéseket adta át Kőszeg Város Önkormányzata.
Pataki Edit - Hajnalcsillag Néptáncegyüttes
Concordia-Barátság Énekegyesület
Kőszegi Borbarát Hölgyek Egyesülete
Orbán-Tóth Adrienn - Kőszegi Borbarát Hölgyek Egyesülete elnöke
Varsányi Áron - ökölvívó edző Fitt Box Klub
Pro Communitate kitüntetést vehetett át:
Gelencsér Ildikó - Jurisics-vár Művelődési Központ és Várszínház
Koltay Árpád tanár-tenisz edző
Hajnalcsillag Néptáncegyüttes
Kőszeg Városért kitüntetést vehettek át a Chernel Kálmán Városi Könyvtár dolgozói
Kőszeg Város posztumusz díszpolgára címet kapott Herman Ottó természettudós
„Jó tanuló, jó sportoló” elismerésben részesülő tanulók és felkészítő tanárok:
-Árpád-házi Szent Margit Óvoda és Ált. Iskola:
Illés Péter 6.o. Tanulmányi eredménye: 4,9
Duatlon Utánpótlás Országos Bajnokság 4. helyezés (csapatban)
Tri Kids Cup Középeurópai versenysorozat összetett 2. helyezés
Tóth Kristóf 6.o. Tanulmányi eredménye: 5,0
Bendegúz Országos Verseny, Történelem 8. helyezés
Palatkás Márton 7. o. Tanulmányi eredmény: 5.0
Országos Mezei Futóverseny 2. helyezés (csapatban)
Felkészítők: Kiss Csaba tanár, Hóbor Péter edző
-Béri Balog Ádám Ált. Iskola:
Bognár Bálint 8.o Tanulmányi eredmény: 5,0
Olvass Velünk Országos Verseny 1. helyezés (csapatban, csapatkapitány)
Tihanyi Béla Megyei Informatikai Verseny 3. helyezés
Gépipari Megyei Informatikai Verseny 3.helyezés
Pillisz Réka 8. o. Tanulmányi eredmény: 4,6
Kerékpár Diákolimpia országos összetett 3. hely, mezőnyverseny 2. hely,
Atlétika Egyéni bajnokság megyei 1. helyezés
Továbbá kiemelkedő futó, duatlon és aquatlon és kerékpár eredmények
Sárközi Dominik 8. o. Tanulmányi eredmény: 4,7
Atlétika Országos Diákolimpia 300 m 3. helyezés
Magyar serdülő Atlétika Csapatbajnokság (4x100m ) 1. helyezés
Atlétika sportágban több megyei, országos verseny helyezettje
Dance Jam Tánccsoport (Trió)
( Galambos Eliza, Hanák Rebeka, Béres Zsófia)
A csoport tagjai országos és nemzetközi eredményei:
Táncpedagógusok Országos Szövetsége országos bajnokság: 2. hely
MLTSZ Szövetség országos bajnokság: 2 hely
MLTSZ Európa Bajnokság 2. helyezés
Felkészítők: Földesiné Németh Csilla tanár, Kóródi Sándorné tanár
-Bersek József Általános Iskola:
Vörös Máté 7. o. Tanulmányi eredmény: 4,3
Országos teniszversenyeken hat alkalommal 1. helyezés , 1 alk. 2. helyezés
Budapest Nemzetközi Teniszverseny 2. helyezés
Több nemzetközi és hazai versenyen 3-8. helyezés
Molnár Flórián 6. o.
Nemzetközi síugró versenyen 2. helyezés, ill. több 3. helyezés
Egyéb szintén nemzetközi versenyen ezeken túl további helyezések
Kinder Sport Csapat (alsó tagozat )
( Borsos Kata, Tihanyi Luca, Weidl Mónika, Eigner Hermina, Zsoldos Mihály,
Dalos Adrián, Búza Rafael, Dónácz Dorina, Balogh Krisztofer, Tóth Enikő,
Zsigmond Boglárka, Szekér Patrik, Illés Angelika, Tihanyi Levente)
Országos Középdöntő 4. helyezés
Felkészítők: Vilits Katalin tanár, Szilágyi János edző, Maitz Pál edző
- Jurisich Miklós Gimnázium és Középiskolai kollégium
Tóth Zsaklin 11.o. Tanulmányi eredmény: 4,00
Atlétika Diákolimpia (200 m) megyei diákolimpiai bajnok,
Atlétika Diákolimpia (4x 400 m leányváltó) megyei diákolimpiai bajnok,
Több egyéb atlétika verseny helyezettje
Virág Kinga 12. o. Tanulmányi eredmény: 4,77
Atlétika Diákolimpia (1500 m) megyei diákolimpiai bajnok,
Atlétika Diákolimpia (3000 m leányváltó) megyei diákolimpiai bajnok,
OKTV II. forduló német nyelv
Kőszegi Bernadett 12. o. Tanulmányi eredmény: 4,92
Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny II. forduló Biológia
Pászner Gellért 9. o Tanulmányi eredmény: 4,67
Arany Dániel Középiskolai Matematika Verseny 4. helyezés
Felkészítő tanárok: Gadányi Sarolta tanár, Bancsó Andrea és Keszei Balázs tanár, Molnárné Polgár Katalin tanár, Tóth Botond tanár
- Evangélikus Mezőgazdasági, kereskedelmi, informatikai Szakképző Iskola és Kollégium
Maizner Zoltán 12. o.
Kimagasló nemzetközi szereplés a Speciális Olimpia Európa Játékain ( Kosárlabda)
A város legjobb adózói, virilisei:
Cégnév Cím Képviselő
1 Kromberg-Schubert Kft Kőszeg, Cáki u. 5. Pontyos Szilvia
2 Wienerberger Zrt Kőszeg, Csepregi u. Tóth József
3 Tesco-Globál Áruházak Zrt. 1040 Budaörs, Kinizsi u.1-3. kőszegi áruházvezető: Kovács Gyula
4 Magyar Telekom Nyrt 1013 Budapest, Krisztina krt.55. Christopher Mattheisen elnök-vezérigazgató
5 Róka Épületgépészeti Kft Kőszeg, Károlyi M.u.2. Róka Tamás ügyvezető
Egyéni vállalkozó Cím
1 Iván Ferenc Kőszeg, Rohonci u.28. ügynöki kiskereskedelem
2. Rácz Szabina dr. Kőszeg, Várkör 8. közjegyző
3 Keresztes Jánosné Kőszeg, Bertalan E.u.19. mezőgazd. tev.
4 dr Radák Péter Kőszeg, Bertalan E.u.2. állatorvos
5 Molnár László Kőszeg, Szombathelyi u.2. kereskedő